Kā izglītības iestādei reģistrēties un veikt pasūtījumu? Apskatīt
Mat1 ll burtn

Matemātika 1. klasei. Vingrinājumu burtnīca. Otrā daļa

ISBN: 978-9984-11-656-3
6.50 € iesk. PVN

K.Svīķa redakcijā

Komplektizdevumu “Matemātika 1. klasei” Kristapa Svīķa redakcijā veido divas mācību grāmatas un divas vingrinājumu burtnīcas, kurās 1. klasē apgūstamais mācību saturs ir sadalīts atbilstoši 1. un 2. semestrī atvēlētajam stundu skaitam. Īpaša vērība mācību vielas secības un vingrinājumu atlasē ir veltīta pēctecīgai zināšanu un prasmju veidošanai, maksimāli koncentrējoties uz reāli sasniedzamiem rezultātiem katras mācību stundas ietvaros.

Komplektizdevuma 1.klases zināšanu un prasmju kopums atbilst "Skola2030" mācību programmas paraugā iezīmētajam zināšanu un prasmju kopumam 1. klases ietvaros, atsevišķās vietās pārkārtojot tematu secību un ņemot vērā gan atgriezenisko saiti no praktizējošiem pedagogiem, gan pasaules vadošo izglītības sistēmu praksi 1. klases matemātikas satura virknēšanā.

Kā būtiskākie minami šādi pārkārtojumi:

- pēc saskaitīšanas un atņemšanas apguves 10 apjomā uzreiz nesteigties pie skaitļiem 100 apjomā, bet vispirms apgūt skaitļus 20 apjomā, pēc tam pienācīgu laiku veltot 1.klases centrālajam uzdevumam­ — veidot izpratni un panākt raitumu saskaitīšanai un atņemšanai 20 apjomā;

- izpratnes veidošanu par dažādiem mēriem un mērīšanu organizēt atsevišķos tematos, nemācot to paralēli ar jaunu skaitļu apguvi, lai neradītu skolēnam kognitīvo pārslodzi no pārblīvētas jauno jēdzienu un ideju apgūšanas vienlaicīgi.

 

Vingrinājumu burtnīcā "Matemātika 1.klasei. Otrā daļa" tiek apgūti temati par saskaitīšanu un atņemšanu 20 apjomā (ar pāreju citā desmitā), figūrām, garuma, masas un tilpuma mērīšanu, kā arī temati par laiku, naudu un skaitļiem 100 apjomā.

Vingrinājumu burtnīca ir mācību procesa neatņemama sastāvdaļa, lai skolēns katras stundas ietvaros nostiprinātu kopīgi pārrunātās idejas un rūpīgi konstruētu patstāvīgi veicamos vingrinājumus.

Vingrinājumu burtnīcas uzdevumi ir veidoti tā, lai tie ne tikai nodrošinātu skolēniem tik ļoti nepieciešamo patstāvīgo vingrināšanos, bet arī lai kalpotu skolotājam kā tūlītējs formatīvās vērtēšanas rīks, kas ļautu saprast, vai skolēns ir ieguvis stundā paredzētās zināšanas un prasmes.