Eksperimentu piederumu komplektam Magnētisms atbilstošās 14 darba stacijas var iedalīt četrās apakštēmās, kuras savukārt aptver vairākas savstarpēji saderīgas darba stacijas.
Sadaļā Magnēti vispirms tiek pētītas vienkāršākās magnētu īpašības. Te trijās darba stacijās apskata magnētiskos polus, mijiedarbību un magnētisko spēku.
Sadaļā Vielas ir četras darba stacijas, kurās pēta ikdienā sastopamu vielu un priekšmetu magnētiskās īpašības. Pēc tam, kad pirmajā darba stacijā tiek parādīts, ka pie parasta, visbiežāk visai vāja magnēta pievelkas tikai nedaudzi feromagnētiski objekti, turpmākajās trijās darba stacijās notiek iepazīšanās ar dažādām magnētiskajām izpausmēm un ar diamagnētiskiem un paramagnētiskiem materiāliem, gūstot valdzinošus iespaidus šo eksperimentu norisē.
Sadaļā Orientācija notiek pāreja no magnētisko fenomenu makroskopiskas apskates uz to mikroskopisku modelēšanu, izmantojot trīs darba stacijas, kurās tiek noskaidrota magnētisko momentu orientācija, kā arī paliekošas (remanentas) magnetizācijas parādības un magnētisko monopolu neiespējamība.
Noslēguma sadaļā Lauks ir darba stacijas, kas palīdz izveidot abstrakta fizikāla lauka priekšstatu saistībā ar tēmu Magnētisms. Tiek ieviests magnētiskā lauka modelis, pētītas tā īpašības, kā arī gūtas atziņas par Zemes magnētisko lauku.
Ir lietderīgi vispirms veikt eksperimentus no sadaļas Magnēti. Tālāko apakštēmu secību var izvēlēties brīvi. Apakštēmas ietvaros eksperimentus ieteicams veikt piedāvātajā secībā.